חדשות ואירועים

חדשות הגליל העליון לתושבים / 28.6.2018‎בשבילי המועצה 28.6.2018

עדכוני מוא"ז הגליל העליון לתושבים

 

 שלום רב,

 

אושר: רמזור צומת "ביג"

בראשית העדכונים שלנו אליכם, בשורה חשובה לנוסעים על כביש 90 בכניסה הדרומית לקרית שמונה: השבוע אישרה חברת נתיבי ישראל את הבקשה לרמזור צומת "ביג",והעבודות יתחילו בתוך שבועיים. רמזור הצומת חשוב מאוד להסדרת התנועה והקניית ביטחון לאלפי הנוסעים בכביש מדי יום. לאישור המבורך קדמה פעילות של ראש המועצה שלנו גיורא זלץ, של עמיתו ראש עיריית קרית שמונה נסים מלכה, תושבים, עמותות וארגונים אזרחיים, תודה רבה לכולם !  

אושר: תאורה בכניסה לקיבוצים

בקשה נוספת של המועצה שלנו אושרה על ידי חברת נתיבי ישראל, והיא הסדרה והגדלת התאורה בכניסות לקיבוצים. מדובר בצומת הכניסה לקיבוץ מחניים, בצומת הכניסהלצבעון, לאורך טיילת קרית שמונה – שדה נחמיה, וב"צנרת" הסדרת צומת הכניסה ללהבות הבשן. הביצוע כולו על ידי חברת נתיבי ישראל, שגם לוקחת אחריות על תחזוקת התאורה. מה עושים בחופש ? את החופש הגדול ינצלו באגף מהנדס המועצה לעבודות שיפוץ מעונות וגנים במספר קיבוצים, ביניהם גדות, דן, הגושרים, נאות מרדכי, כפר הנשיא, קדרים, וכיתות בבית הספר עמק החולה.

 ...ובשורה גם לחיילים המשוחררים

השבוע התבשרנו כי משרד הביטחון נעתר לבקשה, והוא יעביר תקציב לפעילות ייעוץ והכוונת גם לחיילים משוחררים מקיבוצי הגליל העליון. עד היום נאלצו חיילים משוחררים מקיבוצי המועצה להרחיק עד היחידה להכוונת חיילים משוחררים בחיפה, שם קיבלו מידע על זכויותיהם. את משמעות ההודעה המשמחת מסבירה דנה מורן רביד מנהלת מרכז צעירים גליל עליון, בכך שהקצאת תקציב ייעודי תאפשר לנו לספק שירות רחב ומקצועי יותר, לקיים קורסים ייעודיים וסדנאות למשתחררים. כל מה שעולם העבודה וההשכלה יודעים להציע לצעירים בערים – יהיה זמין כאן. בחודש הבא ייפתח מכרז לאיתור וגיוס עובד, שעבודתו יהיה לקלוט וללוות את המשתחררים במעבר לאזרחות. הללויה !

נותנים כתף לעוטף

צוותי כיבוי השריפות בעוטף עזה קיבל בסוף השבוע שעבר חיזוק גלילי, כשעובדי המועצה מוטי שי (תברואה), עופר סיוון (החברה לחקלאות) ונבו הרמן (קולחי גליל עליון) הגיעו לסייע עם ציוד שכלל עגלת כיבוי, מיכל מים, חומרים מעכבי בעירה, מפוח ומטפים. השלושה הסתערו על האש בגזרת כיסופים, חולית, סופה וכרם שלום.

ביום שלישי הוזנק צוות מיחידת החילוץ של המועצה, בעקבות שריפה שפרצה מצפון למעיין ברוך והתפשטה מזרחה, פוגעת בדרך במטעים. הצוות עם גרור חבר ללוחמי האש, ועסק בהגנה מפני התפשטות האש על כביש מערכת מעיין ברוך וכיבוי האש במטעים. אמציה שלומי מפקד יחידת החילוץ אמר כי שריפה היא לא אירוע נדיר בימים אלה, אלא שהפעם לצד עבודת הכיבוי עשינו תרגול מוצלח של קשר ומידע בין יחידת החילוץ לצוות החירום של הקיבוץ.

זה לא הגיל !

300 ותיקי הגליל באו בערב יום שני למסיבת סיום שנת הפעילות שנערכה במרכז קלור. במבואה חיכתה לבאים תערוכה של יצירות אמנות שהוכנו במהלך השנה בחוגי יצירה ונגרות, וכיבוד קל. ובטקס דיברו ראש המועצה גיורא זלץ שסיפר על מפגשים מרגשים בבית ותיקי הגליל, והמחויבות הגדולה של המועצה. מנהלת העמותה זאבית דרומי, מנהלת בית ותיקי הגליל מירי קקון ומנהלת הקטדרה הילה אטינגר ברשח הודו למורים המתנדבים בחוגים, ולרבים אחרים, להם חלק בהפעלתה של מערכת מורכבת, עם מרכז יום שוקק, מועדונים פעילים בקיבוצים, ותכניות שמירה על קשר ותמיכה בזקנים. שיאה של מסיבת הסיום היה, איך לא, שירה המונית של מחרוזת שירים עבריים משנת הקמת המדינה ועד ימינו.

חופשה נעימה

בתחילת השבוע הבא יוצאים התלמידים לחופש הגדול. מערכות החינוך בקיבוצים והמחלקה לחינוך בלתי פורמאלי של המועצה מכינים להם חודשיים עמוסים. זה מתחיל ביולי עם 'בית הספר של החופש הגדול' לכיתות א'-ג', נמשך עם קייטנות לילדי כיתות א'-ו', מחנה צופי לכיתות ד'-ו' ביער ברעם, מחנות אימוני כדורסל, מתחם הנוער 'Galil Free-dome' כל ליל יום רביעי, ועוד שלל טיולים ובילוי לגדולים יותר.   

הגנת הסביבה: זוכרים את שלושת הפחים

לכבוד הקיץ שהגיע הוחלפו השלטים בגב האוטובוסים הצהובים, וכשתיתקלו בהם בדרכים הם יזכירו לכם שמהיום לא שוכחים, ואת הפסולת מפרידים לשלושה פחים.

ועוד מהיחידה הסביבתית. זו קיימה הכשרה בנושא 'בניה ירוקה', לעוסקים בתחום בניה ותכנון, רכזי תכנון ותשתיות מהקיבוצים, מתכננים ובעלי עניין מהאזור. מטרת ההכשרה הייתה חשיפה לתחום ולתקן הישראלי, לדוגמאות בשטח, למידת הכדאיות הכלכלית, ורמת התחזוקה. ביחידה הסביבתית מקווים שההכשרה העלתה את המודעות לנושא ופתחה צוהר לתחום חדש.

 תרבות: פסטיבלים ומופעים

מחלקת התרבות משלימה את ההכנות להפקת שני הפסטיבלים המסורתיים בקיץ - לא בשמיים www.magazine.rotemltd.co.il/Hoveret%20LoBashamaim2018_digitalוקול המוסיקה בגליל העליון www.kol-hamusica.org.il אתם מוזמנים לבדוק את התכניות.

את מופעי הקיץ כאן יפתח עברי לידר, ביקב הרי גליל ביראון ביום חמישי הבא 5.7. המקדימים מוזמנים ליהנות משתיית יינות היקב חופשי על הבר מהשעה 19:30 ועד תחילת המופע.  מופע מעניין נוסף נקרא עונג שבת, והוא ייערך במסגרת פסטיבל קול המוסיקה. קבלת שבת מוסיקלית בהשתתפות המלחין, היוצר ונגן הקונטרבס גלעד אפרת והרביעייה העכשווית במופע "נדודים" מוסיקה מקורית ועיבודים לקלאסיקות ישראליות, גן האירועים בהגושרים, יום שישי 13.7 מהשעה 18:30. מופעים בכניסה חופשית הם 
"צלילי לילה" ג'אם סשן עם נגני הפסטיבל ובר פתוח בלובי של מרכז קלור, חזרות פתוחות במשך כל ימי הפסטיבל.

מלגות לסטודנטים

 70 סטודנטים תושבי המועצה קיבלו השבוע מלגה ללימודים אקדמיים. מחלקי המלגות הם המועצה האזורית והחברה לפיתוח הגליל, כשהמטרה היא עידוד השכלה גבוהה בכלל, ולימודים חקלאות על גווניה בפרט. 

הרדיו מזמין להגשים חלום 

רדיו קול הגליל העליון 105.3 FM מזמין את תושבי האזור, ועדי עובדים, בני משפחה או קבוצות חברים לבחור שירים, לערוך ולהגיש תכנית אישית שתישאר כמזכרת. התכניות מתאימות גם לסבים, סבתות ונכדים שיבואו להתנסות בהגשת תכנית, לבחור מוזיקה אהובה וכמובן לספר את סיפור המשפחה ולקבל את ההקלטה כמזכרת מרגשת. בקיצור, כל מי שרוצה לחוות את ההתרגשות של שידור חי, של הקדשת שיר ומסירת ד"שים מוזמן ליצור קשר עם רדיו קול הגליל העליון ביישומון (אפליקציה הגליל העליון), אתר, דף הפייסבוק או להתקשר 04-6959503

ולסיום,

אנחנו מאחלים חופש נעים לכל התלמידים, ומודים לכל צוותי החינוך וההוראה בגנים, במעונות ובבתי הספר על שנה של השקעה אדירה, אהבה ומסירות גדולים למען הילדים.

אתם מוזמנים להיות בקשר באתר המועצה, דף הפייסבוק שלנו וביישומון הגליל העליון.

 

שלכם,

הנהלת מועצה אזורית הגליל העליון

 

http://www.galil-elion.org.il/עדכוני-המועצה-לתושבים